Παναιγιάλειος: Έδειξε ξανά καλό πρόσωπο (2-0 την Σπάρτη)

Μία ακόμα εντός έδρας «φιλική» νίκη σήμερα για την ομάδα μας, η οποία στο δημοτικό στάδιο Αιγίου κέρδισε την Σπάρτη με 2-0, σε ανταπόδοση του αντίστοιχου φιλικού που διεξήχθη πριν από δύο εβδομάδες στην πρωτεύουσα της Λακωνίας, όπου ο Παναιγιάλειος είχε γνωρίσει την ήττα με 1-0.

Με εμφανή σημάδια βελτίωσης και κόντρα σε μια ομάδα τής ίδιας κατηγορίας, η «Μαύρη Θύελλα» επέβαλε τον ρυθμό της από το πρώτο κιόλας λεπτό, όταν και ευτύχησε να προηγηθεί με πολύ ωραίο γκολ του Κόκκορη. Στο πρώτο μέρος οι παίκτες μας, με πολλή πίεση στον χώρο του κέντρου, κέρδισαν αρκετές μπάλες, κάτι που είχε ως αποτέλεσμα να δημιουργήσουν 2-3 καλές ευκαιρίες, όμως οι λάθος επιλογές στην τελική προσπάθεια στέρησαν από την ομάδα την επίτευξη δεύτερου τέρματος.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε, καθώς και οι δύο προπονητές έκαναν αρκετές αλλαγές, ωστόσο αυτό δεν… φρέναρε τον Παναιγιάλειο που στο 63΄ διπλασίασε τα τέρματά του με τον Σταματή, ο οποίος, έπειτα από κάθετη πάσα του Κριστέτο, πέρασε και τον τερματοφύλακα, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Στο σημερινό παιχνίδι ο Νίκος Κουρμπανάς χρησιμοποίησε 16 παίκτες (δεν αγωνίστηκαν οι Πολίτης, Τσερκέζος, Παπαχρήστος, Στίκας, Ιντζίδης, Γκούμας, Καζναφέρης, Μπρους, Κάναλς, Σκαρτσίλας και Αρναρέλλης).

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Τσάπαλος, Ρέλλας, Βλάχος, Ντέμο, Κοντοχρήστος, Γαβριηλίδης, Σμίλτος, Κριστέτο, Κόκκορης, Γκούφας, Σταματής

(Στο δεύτερο 45λεπτο αγωνίστηκαν και οι Αθανασίου, Τσουρής, Σακελλαρόπουλος, Βατουσιάδης, Γεωργακόπουλος)