ΝΕΟΙ: «Τεσσάρα» μέσα στην Επισκοπή (2-4)!

Η δεύτερη νίκη της ομάδας Νέων του Παναιγιαλείου στο πρωτάθλημα της Football League, ήταν τόσο εμφατική, όσο και η πρώτη.

Μετά τον Φωκικό, σήμερα «φιλοδώρησε» με τον ίδιο αριθμό τερμάτων και την Επισκοπή, σε ένα ματς όμως, με σαφώς μεγαλύτερο βαθμό δυσκολίας, αφού επετεύχθη επί ενός αντιπάλου που βρίσκεται ψηλά στη βαθμολογία και μάλιστα μέσα στην έδρα του.

Το τελικό 4-2 των πιτσιρικάδων της «Μαύρης Θύελλας» μπορεί να προκαλεί έκπληξη στο άκουσμά του, ήταν όμως δίκαιο και προήλθε μετά από εντυπωσιακή εμφάνιση όλων των παικτών του Αλέκου Σπυρόπουλου. Ο Παναιγιάλειος προηγήθηκε στο 26΄ με τον Οικονόμου (πρώτο σκόρερ φέτος με 5 γκολ), οι γηπεδούχοι απάντησαν άμεσα (29΄ Αγγελάκης), αλλά ο Γεράνιος στο 31΄ έδωσε πάλι προβάδισμα στην ομάδα μας. Στην επανάληψη, τη «σκυτάλη» πήρε ο νεοαποκτηθείς Δημακόπουλος, ο οποίος με δύο όμορφα γκολ (51΄, 63΄) ενέβασε το δείκτη του σκορ στο 1-4. Η Επισκοπή, το μόνο που κατάφερε, ήταν να μειώσει με τον Φοβάκη στις καθυστερήσεις για το τελικό 2-4.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Αλέκος Σπυρόπουλος): Ξενάκης, Ίλντο, Κώστας, Μπρουτσάϊ, Γκοτσόπουλος, Ιατρόπουλος (46΄ Αντύπας), Στίκας, Γεράνιος (89΄ Ρότσκας), Οικονόμου (92΄ Μπισμπίκος), Ρόρος (60΄ Χριστοδουλόπουλος), Δημακόπουλος (75΄ Χριστόπουλος).