ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Έ-Χ-ασε βαθμούς, κράτησε την κορυφή! (1-1 στα Χανιά)

Για ακόμα ένα παιχνίδι έμεινε αήττητος ο Παναιγιάλειος, αφού απέδρασε με τον βαθμό της ισοπαλίας από το γήπεδο των Περιβολίων στα Χανιά. Η ομάδα του Ν. Κουρμπανά με αυτόν τον πολύτιμο βαθμό, κράτησε την κορυφή στα χέρια της, αφού έφτασε τους 14 βαθμούς και απολαμβάνει την μοναξιά της κορυφής και πλέον μένει ήσυχος μέχρι την επόμενη αγωνιστική, καθώς όποιο και να είναι το αποτέλεσμα στην Πάτρα, όπου η Παναχαϊκή υποδέχεται τον Ολυμπιακό Βόλου, δεν κινδυνεύει να χάσει την πρωτιά.

Το παιχνίδι στα Χανιά ξεκίνησε ιδανικά για τους ''μελανόλευκους'', αφού με γκολ κυριολεκτικά από τα αποδυτήρια, βρέθηκε μπροστά στο σκορ μόλις στο 1' με τον Γκοτσούλια να είναι ο σκόρερ. Στη συνέχεια η ομάδα των Χανίων, αφού ξεπέρασε το σοκ του γρήγορου γκολ, βγήκε μπροστά για την ισοφάριση αλλά ο Ανδρούτσος κράτησε την εστία του ανέπαφη για το Α' ημίχρονο.

Η επανάληψη του παιχνιδιού, βρήκε τους γηπεδούχους να έχουν πάρει τον έλεγχο του κέντρου και να δημιουργούν ευκαιρίες για την ισοφάριση, κάτι που ήρθε με ένα εκπληκτικό γκολ του Τσάτσου στο 63'. Άλλη μια αποβολή ήρθε στο 66' για τον Ν. Κουρμπανά λόγω διαμαρτυριών και έτσι ο Π. Ανωγιάτης ανέλαβε να τελειώσει το ματς από τον πάγκο του Παναιγιαλείου. Η συνέχεια του αγώνα ήταν συναρπαστική, αφού η μπάλα πήγαινε πάνω- κάτω, με τις δυο ομάδες να προσπαθούν να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα, ωστόσο όμως το 1-1 δεν άλλαξε.

Ο Παναιγιάλειος για ακόμα μια φορά είχε δυο πρόσωπα στον αγώνα, αφού στο πρώτο μέρος κράτησε τον έλεγχο του παιχνιδιού, αλλά στην επανάληψη δεν ήταν συγκεντρωμένος και έτσι ήρθε η ισοπαλία. Για την ομάδα των Χανίων, ο βαθμός αυτός τους κράτησε στη 6η θέση, αφού συγκατοικούν με τον Φωστήρα με 9 βαθμούς.

Αξίζει να σημειωθεί πως τον αγώνα στα Περιβόλια Χανίων παρακολούθησαν περίπου 2.500 κόσμος, εκ των οποίων περίπου 25 ήταν εκδρομείς από το Αίγιο που ταξίδεψαν μέχρι την Κρήτη για να δουν από κοντά την ομάδα της καρδιάς τους!

Επόμενος στόχος για τον Παναιγιάλειο είναι ο Φωκικός, που έρχεται στο Αίγιο την Παρασκευή, με τον αγώνα να ξεκινάει στις 18:00 και θα έχει τηλεοπτική κάλυψη για πρώτη φορά φέτος για τον Παναιγιάλειο, από τον ΟΤΕ TV.