ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Επικίνδυνη έξοδος στα Χανιά (Δευτέρα 4/11, 3 μ.μ.)

Μετά το ισόπαλο αποτέλεσμα του Παναιγιαλείου την προηγούμενη Κυριακή, οι παίκτες του Ν. Κουρμπανά θέλουν να επιστρέψουν στις νίκες αυτήν την αγωνιστική, στο ματς που δίνουν τη Δευτέρα απέναντι στην ομάδα των Χανίων. Ο Παναιγιάλειος παρέμεινε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας έχοντας συγκάτοικο την Επισκοπή, ενώ μετά το νικηφόρο αποτέλεσμα της Παναχαϊκής στα Ψαχνά απέναντι στον τοπικό Ηρακλή, κράτησε την ομάδα της Εύβοιας σε απόσταση τριων βαθμών.

Για τους μελανόλευκους ξεκινάει ένας μικρός ‘’γολγοθάς’’ αγώνων, αφού ακολουθούν ματς- φωτιά, καθώς οι παίκτες του Ν. Κουρμπανά τις επόμενες αγωνιστικές, με ξεκίνημα τη Δευτέρα στα Χανιά, έχουν να αντιμετωπίσουν τον Φωκικό, την Παναχαϊκή στην Πάτρα και τον Ολυμπιακό Βόλου στο Αίγιο.

Για το παιχνίδι της Κρήτης, ο Ν. Κουρμπανάς δε θα έχει στη διάθεσή του τον Αργυρόπουλο και τον Μπουρλάκη που υποφέρουν από τραυματισμούς, ενώ ο Ρεκλείτης και ο Ακπαρίδης ξεπέρασαν τα μικροπροβλήματα που είχαν και θα είναι ετοιμοπόλεμοι για τον αγώνα της Δευτέρας. Από την πλευρά των Χανίων ο κ. Σεροπιάν δεν υπολογίζει στον Βασιλόγιαννη που είναι τραυματίας, αλλά ούτε στον Πάγκαλο που είναι τιμωρημένος. Επίσης εκτός πλάνων είναι ο Βαλλιάνος, ενώ τελευταία στιγμή θα αποφασιστεί η συμμετοχή του Λουκίνα. Να σημειώσουμε πως η ομάδα των Χανίων βρίσκεται στην 6η θέση με 8 βαθμούς, πέντε λιγότερους από τον Παναιγιάλειο και μια πιθανή νίκη των Κρητικών θα τους φέρει σε απόσταση αναπνοής.

Διαιτητής του αγώνα έχει οριστεί ο κ. Παπαδόπουλος από τη Μακεδονία, με βοηθούς τους Πάτρα και Κατσικογιάννη από τον ίδιο σύνδεσμο, ενώ 4ος διαιτητής έχει οριστεί ο κ. Μουρτζάκης από το σύνδεσμο Ηρακλείου.

Το παιχνίδι του Παναιγιαλείου απέναντι στα Χανιά θα διεξαχθεί τη Δευτέρα στις 15:00 και δεν θα έχει τηλεοπτική κάλυψη, όπως αποφάσισε ο ΟΤΕ TV. Το ΡΑΔΙΟ ΑΙΓΙΟ 99,2 αλλά και το www.radioaigio.gr θα βρίσκονται στα Χανιά για να σας μεταφέρουν λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα, ενώ live ενημέρωση θα υπάρχει και από το www.filodimos.gr.