ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ- ΚΑΛΛΙΘΕΑ: 1-1 (τελικό)

Καλησπέρα σας από το Δημοτικό στάδιο Αιγίου
Η ομάδα του Παναιγιαλείου υποδέχεται την Καλλιθέα για το πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League.

O Παναιγιάλειος βρίσκεται στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας με 12 βαθμούς, ενώ η ομάδα της Καλλιθέας στην 8η με 6 βαθμούς μετά τα χτεσινά αποτελέσματα.
 Διαιτητής του αγώνα είναι ο κ. Ανούσος από τη Λακωνία με βοηθούς τους Παλαμίδα (Λακωνία) και Αθανασοπούλου ( Μεσσηνία), ενώ 4ος διαιτητής θα είναι ο κ. Μπλάνας από το σύνδεσμο της Μεσσηνίας.
 Οι αποστολές των ομάδων:

Παναιγιάλειος:  Ανδρούτσος, Μπότος, Ακπαρίδης, Αγουρίδης, Παπαχρήστος, Ιωάννου, Γκούμας, Ρεκλείτης, Γκοτσούλιας, Μπούνας, Σκαρτσίλας, Φλίγκος, Σούλης, Ρέλλας, Σανδραβέλης, Μαυρόπουλος, Διαμαντόπουλος, Αλεξάντροβιτς, Λαζανάς, Τ. Παπαδόπουλος.

Καλλιθέα: Κατσούλης, Λυμπερόπουλος, Μουσταφίδης, Πίκολο, Καλαμιώτης. Παγώνης,Φαγιέ, Σταύρου, Κατσικογιάννης, Φαμπρίς, Χαϊκάλης, Τραγουλιάς, Θεολόγου, Ποζίδης, Δημητρίου, Ντιέγκο, Γκαλάν, Κολοφώτης, Κάσσος.

Οι εντεκάδες:

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Ανδρούτσος, Αγουρίδης, Παπαχρήστος, Ιωάννου, Ακπαρίδης, Γκούμας, Γκοτσούλιας, Ρεκλείτης, Μπούνας, Φλίγκος, Σκαρτσίλας.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ: Κατσούλης, Μουσταφίδης, Παγώνης, Καλαμιώτης, Fereira, Faye, Fabrice, Χαϊκάλης, Σταύρου, Ματίας Γκαλάν, Κατσικογιάννης.

Έναρξη αγώνα.

7' : Πρώτο σουτ για τον Παναιγιάλειο, με το Φλίγκο να σουτάρει και η μπάλα να περνάει ψηλά άουτ.

10' : Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο, με τον Φλίγκο να σουτάρει και να διώχνει τη μπάλα ο Κατσούλης και στην επαναφορά, ο Γκοτσούλιας πλασάρει αλλά ο Μουσταφίδης διώχνει πάνω στη γραμμή.

13' : ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ! Σουτ του Σκαρτσίλα από αριστερά, η μπάλα στα δίχτυα. Ο Παναιγιάλειος ανοίγει το σκορ, 1-0.

28' : ΓΚΟΛ. Ο Fabrice πλασάρει από κοντά και κάνει το 1-1 για την ομάδα της Καλλιθέας.

Λήξη ημιχρόνου. Παναιγιάλειος - Καλλιθέα  1 - 1

Έναρξη Β' ημιχρόνου.

45' : Αλλαγή για την ομάδα της Καλλιθέας. Στη θέση του Κατσικογιάννη περνάει ο Τόρες.

49' : Καλή στιγμή για τον Παναιγιάλειο με τον Φλίγκο να σουτάρει χλιαρά και να μπλοκάρει τη μπάλα ο Κατσούλης.

61' : Αποβολή του βοηθού προπονητή της Καλλιθέας, κ. Οφρυδόπουλου, από τον τέταρτο διαιτητή.

73' : Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο. Ο Λαζανάς περνάει στη θέση του Ρεκλείτη.

75' : Αλλαγή για την Καλλιθέα. Ο Δημητρίου μπαίνει στη θέση του Ματίας Γκαλάν.

78' : Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την Καλλιθέα. Στη θέση του Fabrice μπαίνει ο Ποζίδης.

81': Ο Διαμαντόπουλος περνάει στη θέση του Σκαρτσίλα, για τον Παναιγιάλειο.

84': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Παναιγάλειο, με τον Αλεξάνδροβιτς να παίρνει τη θέση του Φλίγκου στην επίθεση του Παναιγιαλείου.

90': Κεφαλιά του Αλεξάνδροβιτς, η μπάλα "βρίσκει" στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Κατσούλη.

Τελικό αποτέλεσμα: Παναιγιάλειος - Καλλιθέα 1-1