ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ vs ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ (1-0 τελικό) Live αναμετάδοση από το Δημοτικό Στάδιο Αιγίου

Τέσσερα στα τέσσερα για τον Παναιγιάλειο, που νίκησε τον φιλοξενούμενο Αστέρα Μαγούλας με 1-0 στο ματς της 4ης αγωνιστικής του νοτίου ομίλου της Football League. Το γκολ της νίκης σημείωσε στο 4' ο Ιωάννου, ενώ ο Παναιγιάλειος σε γενικές γραμμές είχε πολλές ευκαιρίες για να αυξήσει το σκορ, χωρίς όμως να "κλείνει" τις φάσεις, ενώ ο Αστέρας Μαγούλας περιορίστηκε σε ελάχιστες ενδιαφέρουσες φάσεις. Το filodimos.gr, το πρώτο ειδησεογραφικό site της Αιγιάλειας, βρέθηκε στο γήπεδο και σας μετέδωσε λεπτό προς λεπτό όσα συνέβησαν στον αγωνιστικό χώρο.

Πάνω από 3.000 θεατές στο Δημοτικό Στάδιο Αιγίου. Ο αγώνας αναμεταδίδεται από το ΡΑΔΙΟ ΑΙΓΙΟ 99,2 και το www.radioaigio.gr

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

4' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Ο Ιωάννου με δυνατό δεξί σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, μετά από κόρνερ που εκτέλεσε ο Παπαχρήστου.

6' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο με τον Σκαρτσίλα, απέκρουσε ο Κασμερίδης.

10' Νέα ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο με το Φλίγκο να σουτάρει και να περνάει ελάχιστα άουτ από την εστία του Κασμερίδη.

21' Σουτ του Σκαρτσίλα, χτύπησε δίπλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Κασμερίδη.

23' Πρώτη επαφή του Αστέρα Μαγούλας με τη μεγάλη περιοχή του Παναιγιαλείου.

24' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο με σουτ του Γκοτσούλια, έδιωξε μακριά ο Κασμερίδης.

35' O Στρατομήτρος κάνει σκληρό φάουλ στο Σκαρτσίλα και τιμωρείται με κίτρινη κάρτα.

45' Μεγάλη ευκαιρία για τη Μαγούλα, ο Δημητριάδης κάνει δυνατό σουτ, ο Ανδρούτσος διώχνει σε κόρνερ.

58' Παιχνίδι κέντρου χωρίς καμία σημαντική φάση, εκτυλίσσεται στο δεύτερο ημίχρονο μέχρι ώρας. Ο Αστέρας Μαγούλας προσπαθεί, ο Παναιγιάλειος δείχνει "πεσμένος" στην επανάληψη.

64' Δυνατό σουτ του Γκοτσούλια, η μπάλα βγαίνει άουτ. Αλλαγή για τη Μαγούλα, βγαίνει ο Καπουράνης και μπαίνει στη θέση του ο Γκόγκας.

66' Καλή στιγμή για τον Παναιγιάλειο, τετ α τετ Φλίγκου με Μπούνα στη μεγάλη περιοχή της Μαγούλας που δεν τελεσφόρησε.

69' Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο, βγαίνει ο Ρεκλείτης και μπαίνει ο Λαζανάς.

76' Άλλη μια καλή στιγμή για τον Παναιγιάλειο με σουτ του Σκαρτσίλα να οδηγεί σε κόρνερ και ακολούθως η άμυνα της Μαγούλας διώχνει σε πλάγιο άουτ. Αλλαγή για τη Μαγούλα, βγήκε ο Μπρίτο και μπήκε ο Μπουγάς.

79' Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο, στη θέση του Σκαρτσίλα μπαίνει ο Παπαδόπουλος.

83' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τη Μαγούλα, στη θέση του Έβερετ μπαίνει ο Στρατάκης.

88' Τελευταία αλλαγή για τον Παναιγιάλειο, βγαίνει ο Φλίγκος και μπαίνει ο Αλεξάνδροβιτς.

90' Φάουλ για τον Αστέρα Μαγούλας σε επικίνδυνο σημείο κοντά στη μεγάλη περιοχή του Παναιγιαλείου. Η μπάλα χτυπά στο δοκάρι και άουτ.

ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Ν.Κουρμπανάς): Ανδρούτσος, Αγουρίδης, Παπαχρήστος, Ακπαρίδης, Ιωάννου, Γκούμας (κίτρινη στο 55'), Γκοτσούλιας, Ρεκλείτης (69' Λαζανάς), Φλίγκος (88' Αλεξάνδροβιτς), Μπούνας (κίτρινη στο 60') και Σκαρτσίλας (79' Παπαδόπουλος).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ (Α.Πριόνας): Κασμερίδης, Στρατομήτρος (κίτρινη στο 35'), Έβερετ (83' Στρατάκης), Κότιτσας, Νόνης, Μακάρο, Μπρίτο (76' Μπουγάς), Κάστρο, Δημητριάδης (κίτρινη στο 59'), Τριάντος, Καπουράνης (64' Γκόγκας).

Διαιτητής του αγώνα είναι ο κ. Μπαλατσούκας από τη Θεσπρωτία, με βοηθούς τον κ. Τίκα από τη Θεσπρωτία και τον κ. Παναγιωτόπουλο από το σύνδεσμο της Αιτωλοακαρνανίας, 4ος διαιτητής είναι ο κ. Πυλαρινός, ενώ παρατηρητής του αγώνα θα είναι ο κ. Βελλιώδης από την Αθήνα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής του νοτίου ομίλου και τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ 1-0 (τελικό)
ΑΧΑΡΝΑΙΚΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ 1-3 (τελικό)
ΦΩΚΙΚΟΣ – ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 2-1 (τελικό)
ΦΩΣΤΗΡΑΣ – Α.Ο. ΓΛΥΦΑΔΑΣ 1-1 (τελικό)
ΕΠΙΣΚΟΠΗ – ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ 2-0 (τελικό)