Παναιγιάλειος: Φιλική νίκη με 4-0 τον Πέλοπα Κιάτου

Ο Παναιγιάλειος συνεχίζει με νίκες τα φιλικά προετοιμασίας του, επικρατώντας και στο Κιάτο του τοπικού Πέλοπα με το… εμφατικό 0-4.

Όλα τα γκολ για τους “μελανόλευκους” σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο.

Αγωνιστικά, οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι από την αρχή του παιχνιδιού και είχαν ευκαιρίες για να πετύχουν ένα τέρμα. Η πιο μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο σημειώθηκε στο 4΄της αναμέτρησης με το σουτ του Μπούνα να σταματάει στο δοκάρι των γηπεδούχων. Ωστόσο, τις ευκαιρίες του είχαν και οι γηπεδούχοι, οι οποίοι… απάντησαν και αυτοί με δοκάρι, στο 21΄με το σουτ του Μανσέλι. Να σημειωθεί, πως υπήρξε και ένα καθαρό πέναλτι για τους Αιγιώτες, το οποίο δεν δόθηκε από τον ρέφερι του αγώνα.

Στην επανάληψη, ο Παναιγιάλειος μπήκε δυνατά και κατάφερε να ανοίξει το σκορ(0-1) μόλις στο 48, έπειτα από την ωραία συνεργασία Γκάτση-Χριστόπουλου και τελείωμα του τελευταίου. Πέντε λεπτά αργότερα(53) ο Μπούνας λίγο έλειψε να κάνει το 0-2 αλλά και πάλι η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.Εν τέλει, το 0-2 πραγαματοποίηθηκε στο 69΄με δράστη τον Γκάτση έπειτα από ασίστ του Μπούνα. Το 0-3 για τους “μελανόλευκους” έγινε  στο 81΄με το δεύτερο τέρμα του Χριστόπουλου, ενώ το 0-4 που ήταν και το τελικό σκορ στο ματς, το πέτυχε ο Κουτρόπουλος, στο 89΄του ματς.

Τέλος, το αξιοσημείωτο στο ματς, είναι τα τρία δοκάρια, τα οποία τα είχε ο ίδιος παίκτης, ο Βασίλης Μπούνας.

Πέλοπας Κιάτου: Ριζάι, Σελλάς, Σταύρου, Νάκος, Δράζιος, Πετρόπουλος, Μπούκης, Πράτος, Παλογιαννίδης, Ίλα, Μανσέλι.

Παναιγιάλειος: Αθανασόπουλος, Βλάχος, Καφεντζής, Παπαδόπουλος, Σπανογιάννης, Μπακατσέλος, Οικονόμου, Κουραχάνης, Χριστόπουλος,Μπούνας, Γκάτσης.

Στην επανάληψη αγωνίστηκαν οι:  Μπίτρας, Μίτσης, Κόρακας, Κουτρόπουλος, Μαραγκός, Αποστολής, Θεοφανόπουλος, Μπέσκος, Μιχαλόπουλος.