ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Έσωσε στο τέλος την "παρτίδα" (2-2 με τον Πανηλειακό)

Σε ένα συναρπαστικό ματς σε ό,τι έχει να κάνει με την εξέλιξη του σκορ, Παναιγιάλειος και Πανηλειακός ήρθαν ισόπαλοι με 2-2 στο Δημοτικό στάδιο Αιγίου για την 11η αγωνιστική.

Το παιχνίδι είχε δυο όψεις, αφού στο πρώτο ημίχρονο, "αφεντικό" ήταν ο φιλοξενούμενος Πανηλειακός που κατάφερε και προηγήθηκε με 0-2 με δυο γκολ του Μπαρμπαρούση στο 7' και στο 18'. Ο Παναιγιάλειος δεν ήταν καλός στο πρώτο μέρος και στην ουσία δεν κατάφερε να απειλήσει τα αντίπαλα καρέ. Στην επανάληψη το σκηνικό άλλαξε, οι γηπεδούχοι πίεσαν και μείωσαν με τον Λούγκο στο 61', ενώ το τελικό 2-2 ήρθε δυο λεπτά πριν τα 90' με σκόρερ τον Καλούδη. Το δυσάρεστο του αγώνα πάντως, ήταν για ακόμα μια φορά η απουσία του κόσμου και ο κακός αγωνιστικός χώρος.