Παναιγιάλειος: Κακό ματς, δίκαιη ισοπαλία με τη Βάρδα (1-1)

Ισόπαλο έληξε το ματς μεταξύ Παναιγιαλείου και ΠΑΟ Βάρδας με 1-1 με τις δυο ομάδες να παίζουν κακό ποδόσφαιρο σε έναν κακό αγωνιστικό χώρο.

Ο Παναιγιάλειος ευτύχισε να ανοίξει το σκορ στο 18' μετά από εκπληκτική ατομική προσπάθεια του Εμίλιο Φουρτάδο καθώς κατάφερε να περάσει δυο παίκτες της Βάρδας και με κοντινό πλασέ έκανε το 1-0. Η αντίδραση των φιλοξενούμενων ήρθε στο 33' με έναν (από τους πολλούς) πρώην μελανόλευκο τον Ντούμα με κοντινή προβολή. Το υπόλοιπο του ημιχρόνου βρήκε τις δυο ομάδες να κάνουν το ένα λάθος μετά το άλλο χωρίς να δημιουργούν καμία φάση. Στην επανάληψη το σκηνικό δεν άλλαξε. Ο Μπούνας είχε μια καλή ευκαιρία για την Βάρδα αλλά μπλόκαρε ο Ντούνης. Το τελικό αποτέλεσμα φέρνει τον Παναιγιάλειο στην 5η θέση με 8 βαθμούς.