Παναιγιάλειος: Δεύτερη σερί νίκη και αισιοδοξία για τη συνέχεια

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του πέτυχε ο Παναιγιάλειος για το πρωτάθλημα της Γ' εθνικής, αυτή τη φορά απέναντι στη Θύελλα Ραφήνας με 2-1.

Οι γηπεδούχοι στην ουσία "καθάρισαν" το ματς από το πρώτο ημίχρονο, αφού προηγήθηκαν με 2-0.

Το πρώτο γκολ για τους μελανόλευκους πέτυχε ο Σκούτας με πλασέ, έπειτα από σέντρα του Γραμματίκα. Πέντε λεπτά αργότερα ο Φουρτάδο βρέθηκε σε θέση βολής μετά από σύγχυση στην άμυνα της Ραφήνας και έκανε το 2-0. Στην επανάληψη η Θύελλα Ραφήνας αντέδρασε και μείωσε το σκορ με γκολ του Ζέκιου. Οι όποιες προσπάθειες των φιλοξενούμενων για την ισοφάριση δεν βρήκαν στόχο και έτσι το 2-1 ήταν το τελικό σκορ με τον Παναιγιάλειο να τελειώνει το ματς με δέκα παίκτες μετά από αποβολή με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Μπακατσέλου.