«Τεσσάρα» και 2η θέση για τους Λύκους Αιγιαλείας

Την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής πανηγύρισε την Κυριακή η ομάδα των Λύκων Αιγιαλείας απέναντι στην Δόξα Πηγαδακίων.

Το τελικά σκορ, 4-1, δεν αντικατοπτρίζει τη δυσκολία με την οποία η ομάδα του Αιγίου έφτασε στη νίκη. Η ομάδα της Αχαΐας προηγήθηκε με απευθείας εκτέλεση φάουλ της Γιάννας Λαλιώτη στο πρώτο ημίχρονο, αλλά ισοφαρίστηκε στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου.

Η απάντηση ήρθε άμεσα με γκολ της Αλέξιας Παπαδοπούλου, ένα μόλις λεπτό μετά το γκολ της ομάδας της Ζακύνθου. Δέκα λεπτά πριν το τέλος με εντυπωσιακό πλασέ η Γιάννα Λαλιώτη ουσιαστικά τελείωσε το παιχνίδι. Το γκολ της Ορσαλίας Μητροπούλου δύο λεπτά πριν το τέλος, ήρθε να διαμορφώσει το τελικό σκορ του αγώνα.

Μ' αυτή τη νίκη, η ομάδα της Αιγιάλειας βρέθηκε στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας ως συγκάτοικο τον Ατρόμητο Πατρών.