Με απόλυτη επιτυχία διεξήχθησαν οι αγώνες στίβου "ΑΙΓΙΑΛΕΙΑ 2013" στο Αίγιο

Το Σάββατο 28 Σεπτεμβρίου διεξήχθησαν με απόλυτη επιτυχία στο Δημοτικό Στάδιο Αιγίου, οι Αγώνες στίβου με την επωνυμία «Αιγιάλεια 2013» που είχαν διοργανωθεί για πρώτη φορά πέρυσι με αφορμή την κατασκευή ελαστικού τάπητα, αλλά και τον εκσυγχρονισμό των υποδομών και εγκαταστάσεων του στίβου στο στάδιο της πόλης και πλέον καθιερώθηκαν στο Καλεντάρι των αγωνιστικών δράσεων του στίβου από την τοπική Ε.Α.Σ. ΣΕΓΑΣ Βόρειας Πελοποννήσου.

Το Νομικό Πρόσωπο του Δήμου Αιγιαλείας (Πολιτισμός – Παιδεία – Αθλητισμός – Κοινωνική Προστασία) σε συνεργασία με το αθλητικό σωματείο «Αθηνόδωρος ο Αιγιεύς» και την Φιλαθλητική Λέσχη Αιγίου, υπό την αιγίδα της  Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Βόρειας Πελοποννήσου, διοργάνωσαν τους αγώνες, προκειμένου να δώσουν μια ακόμη ευκαιρία στους μικρούς αθλητές των ακαδημιών των σωματείων της ευρύτερης περιοχής να αγωνιστούν σε έναν ακόμη αγώνα. Οι αγώνες αυτοί μάλιστα ήταν και οι τελευταίοι της αγωνιστικής περιόδου του στίβου για το 2013, καθώς η σεζόν τελειώνει στις 30/9 και από 1/10 κάθε έτους αρχίζει η νέα αγωνιστική περίοδος.

Οι αγώνες στέφθηκαν από επιτυχία, τόσο σε αγωνιστικό επίπεδο, όσο και από οργανωτικής απόψεως, καθώς συμμετείχαν περίπου ογδόντα (80) αθλητές και αθλήτριες σε διάφορα αγωνίσματα (δρόμων, αλμάτων και ρίψεων) και πλήθος θεατών που έδειξαν το ενδιαφέρον τους για τον στίβο και όλοι έδωσαν ραντεβού για τον επόμενο χρόνο  με την ελπίδα για ακόμα καλύτερους αγώνες.

Παρακάτω ανακοινώνονται αναλυτικά τα αποτελέσματα σε κάθε αγώνισμα και κάθε κατηγορία, το σωματείο τους και οι επιδόσεις τους, που έχουν ως εξής:

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β'

60μ ΠΚΒ'

Α/Α

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΑΘΛΗΤΗ - ΑΘΛΗΤΡΙΑΣ

ΕΤΟΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ – ΟΜΑΔΑ

ΕΠΙΔΟΣΗ

1.

ΙΑΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ

2000

Α.Σ "ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ"

8.0

2.

ΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΛΙΑ

2000

Α.Ο.Π ΚΟΥΡΟΣ

8.7

3.

ΣΚΕΝΤΖΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΑ

2001

Α.Ο.Π ΚΟΥΡΟΣ

8.9

4.

ΡΟΔΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

2000

Α.Ο ΑΧΑΙΑΣ Η ΓΑΛΗΝΗ

8.9

5.

ΡΟΔΗ ΜΑΡΙΑ

2000

Α.Ο ΑΧΑΙΑΣ Η ΓΑΛΗΝΗ

9.0

6.

ΘΕΟΔΩΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΕΛΙΝΑ

2000

ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ

9.4

7.

ΚΟΝΟΜΙ ΕΛΙΣΑΒΕΤ

2001

ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ

10.1

8.

ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΓΛΥΚΕΡΙΑ

2001

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΑΙΓΙΟΥ

10.2

9.

ΘΑΤΣΙ ΑΝΤΡΙΑΝΝΑ

2001

ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ

10.5

10.

ΚΟΚΟΤΣΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

2001

ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ

10.7


 

60μ ΕΜΠΟΔΙΑ ΠΚΒ'

 

1.

ΓΙΑΧΑ ΓΙΟΥΛΙΑΝΑ

2001

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ Γ.Ε

11.2

 

2.

ΚΟΛΙΑ ΔΗΜΗΤΡΑ

2001

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ Γ.Ε

ΕΓΚΑΤ

 

 

ΥΨΟΣ ΠΚΒ'

 

1.

ΣΠΙΝΟΥ ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ

2000

Α.Ο.Π ΚΟΥΡΟΣ

1.31

 

2.

ΣΥΜΕΩΝΙΔΟΥ ΜΥΡΤΩ

2001

Α.Ο.Π ΚΟΥΡΟΣ

1.28

 

3.

ΚΑΙΑΦΑ ΜΑΡΙΑ

2000

Α.Σ "ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ"

1.28

 

4.

ΡΑΠΤΗ ΡΕΝΙΑ

2000

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ Γ.Ε

1.25

 

5.

ΜΠΑΙΝΕΤΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ-ΙΩΑΝΝΑ

2001

Α.Σ "ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ"

1.10

 

6.

ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΣΙΑΝΗ

2001

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ Γ.Ε

1.00

 

 

ΜΗΚΟΣ ΠΚΒ'

 

1.

ΓΙΑΝΝΑΔΗ ΒΑΙΑ

2000

Α.Σ "ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ"

3.60

 

2.

ΣΚΟΥΡΑ ΔΗΜΗΤΡΑ

2000

Α.Σ "ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ"

3.54

 

3.

ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ

2001

Α.Σ "ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ"

3.48

 

4.

ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ

2000

Α.Σ "ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ"

3.30

 

5.

ΑΓΓΕΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΓΛΥΚΕΡΙΑ

2001

Α.Σ "ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ"

3.30

 

6.

ΛΙΑΠΗ ΔΗΜΗΤΡΑ

2000

ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ

3.18

 

7.

ΦΡΑΓΚΟΥ ΖΩΗ

2000

Α.Σ "ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ"

2.93

 

 

ΜΠΑΛΑΚΙ ΠΚΒ'

 

1.

ΠΑΠΑΛΑΖΑΡΟΥ ΜΥΡΤΩ-ΓΕΩΡΓΙΑ

2001

Α.Ο.Π ΚΟΥΡΟΣ

34.30

 

2.

ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΠΗΝΕΛΟΠΗ

2000

Α.Σ "ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ"

26.72

 

3.

ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ

2000

Α.Σ "ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ"

22.96

 

4.

ΜΟΥΡΔΕΚΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

2000

Α.Σ "ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ"

19.50

 

5.

ΑΣΛΑΝΗ ΑΡΙΕΛ

2000

ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ

11.28

 

 

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Β'

 

60μ ΠΠΒ'

 

1.

ΒΙΤΣΙΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ

2000

Α.Ο ΑΧΑΙΑΣ Η ΓΑΛΗΝΗ

8.3

 

2.

ΜΠΑΣΑΙ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

2000

ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ

8.5

 

3.

ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

2000

Α.Σ "ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ"

8.5

 

4.

ΦΑΛΑΡΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

2001

Α.Ο.Π ΚΟΥΡΟΣ

8.8

 

5.

ΣΚΟΥΡΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

2001

Α.Σ "ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ"

8.9

 

6.

ΜΠΟΥΛΗΣ ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ

2001

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΑΙΓΙΟΥ

9.2

 

7.

ΧΑΝΤΖΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

2001

Α.Σ "ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ"

9.5

 

8.

ΤΣΟΥΜΑΚΑΣ ΗΛΙΑΣ

2001

Α.Σ "ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ"

9.5

 

9.

ΚΑΚΑΦΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

2001

ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ

10.6

 

 

60μ ΕΜΠΟΔΙΑ ΠΠΒ'

 

1.

ΑΝΡΕΟΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

2001

Α.Ο.Π ΚΟΥΡΟΣ

10.8

 

 

ΜΗΚΟΣ ΠΠΒ'

 

1.

ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

2001

ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ

4.02

 

2.

ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ

2001

Α.Σ "ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ"

3.48

 

3.

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2001

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΑΙΓΙΟΥ

2.84

 

                   

 

 

ΥΨΟΣ ΠΠΒ'

1.

ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

2001

Α.Ο.Π ΚΟΥΡΟΣ

1.40

 

ΜΠΑΛΑΚΙ ΠΠΒ'

1.

ΦΡΑΓΚΙΣΚΑΤΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

2000

Α.Ο.Π ΚΟΥΡΟΣ

46.58

2.

ΙΑΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ

2000

Α.Σ "ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ"

39.56

3.

ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ

2001

Α.Σ "ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ"

35.99

4.

ΤΖΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

2001

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΑΙΓΙΟΥ

35.52

5.

ΤΣΕΛΕΠΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

2000

ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ

34.18

6.

ΚΑΡΑΜΠΟΥΛΑΣ ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ

2000

Α.Σ "ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ"

30.67

7.

ΣΤΑΥΡΑΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

2000

ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ

29.19

8.

ΜΠΑΚΡΟΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2001

Α.Σ "ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ"

28.79

 

ΜΙΝΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

50μ ΜΙΝΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

1.

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΟΦΙΑ

2003

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ Γ.Ε

7.9

2.

ΓΙΑΝΝΑΔΗ ΜΑΡΙΝΑ

2002

Α.Σ "ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ"

8.0

3.

ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑΝΝΑ

2002

Α.Σ "ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ"

8.5

4.

ΚΑΤΣΙΚΑΡΕΛΗ ΜΑΡΙΑ

2002

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΑΙΓΙΟΥ

9.8

5.

ΚΑΤΣΙΚΑΡΕΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

2004

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΑΙΓΙΟΥ

10.1

 

ΜΗΚΟΣ ΜΙΝΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

1.

ΚΑΤΣΟΥΛΗ ΜΑΡΙΑ

2003

Α.Σ "ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ"

3.74

2.

ΚΑΙΤΣΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

2002

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΑΙΓΙΟΥ

3.56

3.

ΤΟΥΡΚΑ ΝΙΚΗ

2003

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ Γ.Ε

3.26

4.

ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΒΙΟΛΕΤΑ

2002

Α.Σ "ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ"

2.93

5.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ

2004

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ Γ.Ε

2.90

6.

ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

2003

Α.Σ "ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ"

2.54

7.

ΛΙΑΠΗ ΦΩΤΕΙΝΗ

2002

ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ

2.03

 

ΜΙΝΙ ΑΓΟΡΙΑ

50μ ΜΙΝΙ ΑΓΟΡΙΑ

1.

ΜΗΤΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

2003

Α.Ο.Π ΚΟΥΡΟΣ

7.9

2.

ΚΑΤΣΙΒΕΛΟΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

2002

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΑΙΓΙΟΥ

8.3

3.

ΣΤΑΘΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

2003

Α.Σ "ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ"

8.3

4.

ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ

2002

Α.Σ "ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ"

9.2

5.

ΚΑΡΑΙΣΚΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

2004

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΑΙΓΙΟΥ

9.4

6.

ΔΕΡΒΟΣ ΜΑΡΙΟΣ

2003

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΑΙΓΙΟΥ

9.5

 

ΜΗΚΟΣ ΜΙΝΙ ΑΓΟΡΙΑ

1.

ΙΑΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ

2003

Α.Σ "ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ"

3.53

2.

ΟΡΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΣΗΦ

2003

ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ

3.45

3.

ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΡΑΤΟΣ

2002

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΑΙΓΙΟΥ

3.25

4.

ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2003

Α.Σ "ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ"

2.98

5.

ΣΤΟΥΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΟΣ

2004

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ Γ.Ε

2.87

6.

ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣ

2004

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΑΙΓΙΟΥ

2.74

PrintEmail

 

Saitis Home Έπιπλα

 Pizza IQ